اعزام نگهدار کودک و سالمند

نگهداری کودکان و سالمندان

اعزام نگهدار مطمئن و دلسوز برای سالمندان  عزیز و کودکان

با خیال آسوده نگهداری سالمندان و کودکان خودرا به ما بسپارید. تیم دلسوز و کارآزموده ما در طی سالها با تلاش وکوشش سعی در خدمت رسانی ویاری به سالمندان وکودکان شما عزیزان داردو سعی در کم کردن مشکلات ،مسائل وبرآوردن نیاز های شما عزیزانرا داشته  وبا مبلغی توافقی نیروی مطمئن به منزل شما اعزام میکند. تمامی پرسنل بصورت مطمئن و پس از گذراندن استعلامهای های لازم و سپردن ضمانت در نزد شرکت استخدام شده و به محل مورد نظر فرستاده میشوند که پس  از مصاحبه وتایید  مشغول به کار شده تا خیالی آسوده داشته باشید.

البته گرفتن پرستار برای سالمند خود شامل یکسری مزایا ومعایب می باشد:

گرفتن پرستار برای سالمند

امروزه با وجود مشکلات و تغییراتی در سبک و شرایط زندگی ،برای مراقبت از عزیزان سالمندمان بایستی  نگهدار به بیان ساده تر پرستار سالمند بگیریم امامتاسفانه گاهی اوقات افراد سودجو ، فرصت طلب دراین جا پا به عرصه می نهند که بدون هیچ گونه آگاهی از این امر فقط بسته به نیاز جامعه این نیروهارا که آموزش کافی ندیده اند برای جامعه تامین می کنند.

معایب

دررابطه با نگهداری سالمندان می توان گفت که سالمندان ما بابالا رفتن سن آنها نیز نیازشان به نگهداری و مراقبت نیز به همان میزان بالا می رود مطمعنآ اعضای خانواده و فرزندان به مقدار بیشتری با خلقیات وبیماری های ممکنه آنها آشناییت دارند و بهتر می توانند نسبت به پرستاران سالمند به آنهارسیدگی کرد.

اما امروزه کار به جایی رسیده است که این امر نیز مترادف با کارهای دیگر از زبان شرکت ها بیان می شوند که جاهای متعددی می توان دید که نظافت منزل و شرکت  ، حمل اثاثیه ، مرمت ، سنگ سابی ، سمپاشی ، نگهداری کودک و سالمند و … همگی در کنار هم قرار گرفته اند.

البته مقوله تعجب برانگیزتر آنست که افراد به این شرکتها اعتماد کرده و نگهداری از کودک ویا سالمند را به فرد معرفی شده از طرف شرکت خدماتی میسپارند تا در ساعاتی که در خانه نیستند از آنها مراقبت کنند.

مزایا

بابررسی لازم قطعا مراکز مجاز و معتبر بسیار زیادی هستند که می توان از آن ها در این امر کمک گرفت والبته میشود با همراهی ومشارکت در امر نگهداری سالمند به پرستاری که میگیریم اطمینان بیشتری حاصل کرد.

مراکزی نیز وجود دارند که با اخذ مجوز از مراکز مربوطه به نحو احسن و کاملا دلسوزانه در حال فعالیت می باشند و همینطور افراد و پرستاران دلسوز و با وجدان هستند که با دل و جان مشغول به کار و خدمت رسانی به کسانی که متقاضی این امر هستند می باشند.

مراقبت ها و پیشگیری های لازم

یکسری مراقبت هایی وجود دارد با رعایت آنها می توان به سلامتی سالمندانمان کمک کنیم.که می شود از بعضی از مشکلاته ممکنه پیشگیری کرد ویا اینکه آنها را به تعویق انداخت.

۱-انجام برنامه های ورزشی منظم به ویژه پیاده روی

۲-رژیم غذایی مناسب

۳-مصرف کافی مایعات

۴-استفاده از عینک آفتابی در مقابل نور خورشید

۵-کنترل منظم وزن و فشارخون

۶-رعایت بهداشت دهان

۷-داشتن دوره های کوتاه استراحت در فعالیت های طولانی

۸- عدم استعمال دخانیات

واما امری بسیار مهم در خصوص سالمندان!

مقاومت سالمندان در برابر قبول پرستار

ممکن است عواملی باعث شود که سالمندان ازقبول کردن پرستار خودداری کند این عوامل ممکن است شامل اختلاف سن میان سالمند که در حدود۷۰ سال و پرستار دانشجوی جوان می تواند دردسر ساز شود که این امر باعث افسرده و ناراحت  شدن آنها خواهد شد.

مراکز ارسال پرستار سالمند

با این‌که روز به روز در آگهی‌های نیازمندی‌مواردی ازقبیل نگهداری سالمند می بینیم، اما به گفته مسئولان فقط تعداد بسیار کمی از آنها دارای مجوز لازم برای ارائه چنین خدماتی هستند.

البته نگران نباشید چون قراردادهایی که میان ما وشرکت وهمینطور میان شرکت ونیروها بسته میشود که ما را از خطر قبول مسئولیت در مورد کارهای انجام شده توسط پرستاران اعزامی مصون می‌کند.برای مثال می توان شناسنامه ،کارت ملی و سفته را نام برد به عنوان ضامن قرار می دهند.

تعرفه های نگهداری از سالمندان

معمولا هیچ نرخ مشخصی برای نگهداری از سالمندان وجود ندارد و هر شخص ویا شرکت براساس سلیقه نرخ خاص خودرا اعلام می‌کند؛ اما قیمت‌ها حدودا از ۶۰۰ هزار تومان شروع میشود و به دو تا سه میلیون ختم می‌شود!

اما طبق عرف مشخص شده از طرف وزارت کار برای کارگران می شود برای کار انجامی آنها حدودی تعیین کرد. هزینه نگهداری معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن در مراکز روزانه درجه یک، حدود ۱۱۰ هزار تومان، درجه دو، ۹۰ هزار تومان و درجه سه، ۷۰ هزار تومان است.

در انتها یادآوری  می‌کنیم اگر ممکن است بهتر است که خانواده خود سالمندان خود را نگهداری کنند وجوری برنامه‌ریزی کنیم که افراد سالمند، دوران پیری خود را در کانون گرم خانواده و کنار فرزندان خود سپری کنند.که برای دریافت خدمات پرستاری سالمند حتما به خاطر داشته باشید که یرای نگهداری سالمند از مراکز مجازی که معتبر نیز هستند استفاده کنید.

چند توصیه های تغذیه ای برای دوران سالمندی

مصرف منظم مرتب صبحانه

در هر وعده حجم غذایی کافی مصرف کنند .

کمتر شدن نوسانات وزن شان

میوه و سبزی در برنامه غذایی روزانه آنها وجود داشته باشد.

چربی در مواد غذایی کمتری مصرف کنند .

از مصرف نمک غذای شور به مقدار زیاد خودداری شود.

بهتراست حتما مواد غذایی مصرفی سالمندان شامل طیف متنوع تمام مواد غذایی شوند.

 

  1. ازیتا گفت:

    سلام من نیازمند به یک خانم میان سال برای نگهداری مادر دارم که بتواند ۳ روز در هفته به ایشان سر زده و در امر بهداشت ایشان و کار در به ایشان کمک کنند. منزل ما در شهرزیبا میباشد.
    با تشکر اریتا

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلد هایی ک علامت دار هستند باید وارد شوند*

لمس کنید > 66591007   شعبه مركزي متصل به تمام مناطق تهران

Clicky Today